Mały samochód i dużo bagażu? Jest rozwiązanie

Masz niewielki samochód który świetnie sprawdza się w zatłoczonym mieście, ale podczas weekendowych wypadów czasami brakuje miejsca na bagaż? W takim razie warto abyś pomyślała o zakupie boxa dachowego, który pozwoli Ci spakować znacznie więcej.

Box dachowy? Co to takiego?

To nic innego jak specjalny kufer wykonany z tworzywa, który mocujemy na dachu naszego samochodu. Daje możliwość załadowania znacznie większej ilości bagażu, ponieważ zwiększa on przestrzeń ładunkową samochodu nawet o kilkaset litrów – czyli do naszej dyspozycji otrzymujemy często więcej miejsca niż daje nam standardowy bagażnik samochodu. Dodatkowo z uwagi na swoje wymiary boxy dachowe dają możliwość załadowania długich przedmiotów (na przykład nart), których zapakowanie do wnętrza samochodu mogłoby sprawiać kłopoty.

Oczyścicie do właściwego umocowania konieczne będzie posiadanie standardowego bagażnika, nazywanego czasami bagażnikiem bazowym lub poprzeczek dachowych.

Bezpieczeństwo i wygoda

Nowoczesne boxy dachowe mają kształt który sprawia, że w trakcie podróży stawiają stosunkowo niewielkie opory powietrza (zwłaszcza w porównaniu do modeli dostępnych przed laty). Dzięki temu nie generują nadmiernego hałasu i nie powodują znaczącego wzrostu zużywanego przez samochód paliwa. Przy niedużych prędkościach praktycznie nie zauważymy różnicy, a w minimalnym stopniu box zaczyna być odczuwalny przy prędkościach przekraczających 100 km/h. Osobiście znam kierowców którzy jeżdżą z boxem zamontowanym na samochodzie cały czas (nawet jeśli z niego nie korzystają) co tylko potwierdza, że komfort podróżowania pozostaje praktycznie bez zmian.

Produkty renomowanych firm wykonane są w wysokiej jakości tworzywa odpornego na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne, a zastosowane z nich zamki są trudne do sforsowania. Właśnie dlatego podczas postoju na posiłek czy załatwienie potrzeb fizjologicznych nie musimy się szczególnie martwić o bezpieczeństwo naszego bagażu. Z uwagi na montaż na dachu nawet podczas kolizji przedmioty w boxie bardzo rzadko ulegają uszkodzeniu.

Jak wygląda montaż?

Montaż boxa dachowego nie jest szczególnie trudny bo polega głównie na odpowiednim dopasowaniu do posiadanych poprzeczek i dokręceniu kilku śrub. Trzeba jednak przyznać, że znacznie wygodniej robić to w dwie osoby – zwłaszcza na początku, kiedy nie mamy doświadczenia. Raz zamontowany box może z nami jeździć praktycznie cały czas.

Jeśli lubisz weekendowe wypady poza miasto lub często wyjeżdżasz służbowo to box dachowy jest elementem którego zakup powinnaś poważnie rozważyć.

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kilka prostych kroków do udanych wakacji

Wakacyjny urlop to la większości pracujących osób jedyny czas w roku, w trakcie którego faktycznie mogą odpocząć, zrelaksować się i naładować swoje „wewnętrzne akumulatory” na ...

Chorwacja

Chorwacja jest jednym z ulubionych przez Polaków miejscem letniego wypoczynku. Za wyborem tego kraju przemawia stosunkowa bliskość i dobre połączenia drogowe z Polską. Połączenie tego ...

WARTO SPRAWDZIĆ

POLECAMY

Strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę