Kilka prostych kroków do udanych wakacji

Wakacyjny urlop to la większości pracujących osób jedyny czas w roku, w trakcie którego faktycznie mogą odpocząć, zrelaksować się i naładować swoje „wewnętrzne akumulatory” na cały nadchodzący rok. Warto więc poświęcić nieco czasu na staranne planowanie, aby mieć pewność, że nic nie pokrzyżuje naszych planów i wszystko będzie tak jak sobie to wymarzyliśmy. Poniżej przedstawię kilka podstawowych zagadnień, które według mnie warto brać pod uwagę planując idealne wakacje. Oczywiście potraktujcie to tylko jako sugestię, bo ostateczne decyzje zawsze powinni należeć do Was.

Miejsce

Wybierając miejsce do którego się udam najpierw zastanawiam się jak mam ochotę spędzić mój urlop. W przypadku kiedy marzy mi się błogie lenistwo i wylegiwanie się z drinkiem na plaży to zdecydowanie bardziej wolę wybrać się zagranicę do dobrego hotelu, najlepiej do jakiejś nadmorskiej, niezbyt popularnej wśród turystów miejscowości. Kiedy mam ochotę na nieco rozrywek i imprez zdecydowanie wybiorę znany kurort turystyczny, gdzie nawet nocą tętni życie. Jeszcze inne miejsce wybiorę w momencie kiedy pragnę pozwiedzać, poznać nieco historii.

W wyborze odpowiedniego miejsca na wakacje na pewno pomocne będą różnego rodzaju blogi i vlogi podróżnicze. Znajdziemy tam zupełnie inny punkt wiedzenia oraz sporo informacji, które niekoniecznie publikowane są w przewodnikach turystycznych, czy katalogach biur podróży.

Nocleg

Wybór miejsca noclegowego uzależniam głównie od towarzystwa w jakim się wybieram. Na pewno inny obiekt wybiorę w momencie kiedy wyjeżdżam z paczką przyjaciół z którymi lubię imprezować i spędzać czas do późnych godzin nocnych, a inny obiekt noclegowy kiedy jadę z rodziną i dzieckiem, gdzie zależy mi na ciszy i spokoju. Warto dowiedzieć się jaki charakter ma hotel lub pensjonat do którego się udajemy, aby nie popadać niepotrzebnie w konflikty z innymi turystami. Nie bez znaczenia są oczywiście takie aspekty jak na przykład odległość od morza, odległość od centrum miasta, ale w moim przypadku są to sprawy drugorzędne.

Celowo w tym tekście pominięty został temat związany ze standardem obiektu, ponieważ ten zależy głównie od budżetu jakim dysponujemy i dla każdego będzie to sprawa indywidualna.

Spokojna głowa

Wakacje to dla mnie czas który ma upływać zupełnie beztrosko. Właśnie dlatego sporo czasu poświęcam na załatwienie wszystkich formalności, upewnieniem się że mam wszystkie ważne dokumenty (na przykład aktualny paszport). Warto też mieć przy sobie zapas gotówki w walucie kraju do którego się wybieramy – nie muszą to być duże kwoty, ważne aby wystarczyło na przykład na taksówkę z lotniska, lub drobne podstawowe zakupy na samym początku podróży. Lubię też wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie na czas podróży.

Jeśli wylatuję zagranice, a na lotnisko dojeżdżam własnym samochodem to odpowiednio wcześniej rezerwuję miejsce postojowe na jednym z parkingów strzeżonych w pobliżu lotniska. Zawsze wybieram dobry parking, z całodobową ochroną, systemem monitoringu, oferujący bezpieczny i darmowy transfer na lotnisko oraz odbiór po zakończonej podróży. Ceny takich usług nie są wygórowane, a przynajmniej wiem, że nie muszę martwić się o samochód pozostawiony w Polsce. Miejsca na parkingach można rezerwować korzystając na przykład ze strony PrzyLotnisku.pl.

Mam nadzieję, że to kilka akapitów powyżej faktycznie będzie pomocne podczas planowania wymarzonego urlopu. Trzeba jednak pamiętać o rzeczy najważniejszej: aby zabrać ze sobą solidną porcję dobrego humoru i jeszcze więcej pozytywnego nastawienia, b bez tego nawet najcudowniejsze podróże nie będą udane.

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Chorwacja

Chorwacja jest jednym z ulubionych przez Polaków miejscem letniego wypoczynku. Za wyborem tego kraju przemawia stosunkowa bliskość i dobre połączenia drogowe z Polską. Połączenie tego ...

Kilka prostych kroków do udanych wakacji

Wakacyjny urlop to la większości pracujących osób jedyny czas w roku, w trakcie którego faktycznie mogą odpocząć, zrelaksować się i naładować swoje „wewnętrzne akumulatory” na ...

Mały samochód i dużo bagażu? Jest rozwiązanie

Masz niewielki samochód który świetnie sprawdza się w zatłoczonym mieście, ale podczas weekendowych wypadów czasami brakuje miejsca na bagaż? W takim razie warto abyś pomyślała ...

WARTO SPRAWDZIĆ

POLECAMY

Strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę